Golfový areál Ropice 9. září

Josef Ferák | 17. 09. 2020

Vycházka za sportem

Tuto vycházku zajistila Z.Horáková, ale pro nevolnost se jí nezúčastnila. Vedení výletu se tedy ujali naši znání turisté ze Stříteže M. Fober s manželkou.

Cestou jsme ve Stříteži navštívili pomník Josefa Mánese z godulského pískovce. Pomník je připomínkou let 1846-1854, kdy ve Stříteži pobýval malíř Josef Mánes a nechával se inspirovat krásou beskydské krajiny ke svým obrazům. Samotný pomník byl slavnostně odhalen v roce 1955.

Potom jsme se odebrali do kulturního domu, kde nám starosta obce pověděl něco o historii i současném dění obce, poskytl nám občerstvení a na památku jsme dostali tužky s logem obce.

Vycházka pokračovala přes Vělopolí ke golfovému areálu v Ropici.

Ropice Golf Resort je 18-ti jamkové mistrovské hřiště linksového charakteru, které nabízí panoramatické výhledy na masiv Slezských Beskyd s dominantou Javorového vrchu. Ropice Golf Resort patří mezi vyhledávané destinace jak náročnými, tak i méně zkušenými hráči a právem patří mezi TOP 10 Českých golfových hřišť. Každoročně se zde pořádají turnaje CZECH PGA TOUR a ČGF. Hřiště bylo otevřeno v roce 2004 a pod návrhem designu je podepsán rakouský architekt Hans Georg Erhardt.

Kopcovitější a dramatičtější první devítka s nejdelší 3 PAR jamkou na hřišti a 2 greeny na 7. jamce příjemně uvede do hry a skvost celého hřiště – poslední 3 jamky – 4 PAR dogleg vpravo přes vodu, 3 PAR green na poloostrovu a náročná rána kolem stromu na závěrečném 4 PAR umocní úžasný pocit ze hry. Osmnáct jamek měří 6263 metrů z černých odpališť, PAR 72.

Po obědě v blízké restauraci jsme se vydali na nádraží k cestě domů. Délka dnešní trasy vycházky byla 11 km. Vyšlo nám nádherné počasí a zažili jsme úžasné výhledy.