Po úbočí Lysé hory 19.5

Josef Ferák | 30. 05. 2021

Po Medvědí stezce pod Lysou horou

Dnešní vycházka byla zatěžkávací zkouškou pro Zdeňka Šodka, který po těžkém průběhu Covidu projevil přání vyzkoušet si, zda už udýchá zátěž při výšlapech a dojde alespoň ke Zbujovi. Postupně jsme se k této vycházce přihlašovali další a další, nakonec nás bylo 10.

Vycházku jsme začali na Ostravici. Z nádraží jsme vyrazili ke Zbujovi. Dřevjanka U Zbuja se nachází v lokalitě Na Bílém v obci Malenovice a na severozápad od Lysé hory. Tady však bylo pusto a prázdno ani nebyla možnost se s někým domluvit na konání letošní akce "Smažení vaječiny".

A tak jsme vyšli k Albínovu náměstí. V přístřešku na náměstí jsme se občerstvili z vlastních zdrojů. Dále jsme pokračovali k Veličkovi.

Hospoda U Veličků je nejstarší hospoda v Beskydech. Funguje už od roku 1825. Bohužel ani tady jsme neuspěli i zde bylo zavřeno. Naštěstí jsou vedle hospody také přístřešky, které nám posloužili k odpočinku. Chvíli jsme poseděli a když nám počasí pořád přálo, vydali jsme se do Malenovic a potom autobusem do Frýdlantu n.O.

Vycházku ukončil klavírní "koncert" v podchodu ČD Frýdek-Místek.

Zdeňkovi to ve výsledku šlapalo skvěle a tak se už v neděli těší a chystá na Lysou horu.